מיינדקס - משחקי חשיבה, תוכניות לבתי ספר - לימוד והעשרה באמצעות משחקי קופסה

תוכנית לגירוי ושימור מיומנויות קוגניטיביות באמצעות משחקי קופסה

במיינדקס צברנו שעות ניסיון עצום בעבודה משותפת עם בני הגיל השלישי. מעדוני חברים ותיקים בקהילה,  דיור מוגן, בתי אבות ומגוון מפגשים חוצי דורות במסגרות שונות

היחוד של משחקי קופסה

משחקים הינם כלי רב עוצמה בכל שלב בחיים. אנו מאמינים כי למשחקים אין גיל וכי יש ביכולתם לענות על צרכים שונים ומשמעותיים, זו אחת הסיבות שגורמות לנו לשים דגש מיוחד על הגיל השלישי.

כשאנו מגיעים להעביר פעילויות או סדנאות לגיל השלישי אנו לוקחים בחשבון את כל המורכבויות שבלימוד משחק חדש והופכים אותם לזמן כיף.

אנו מתמחים בהתאמת משחקים ליכולותיו האישיות של כל משתתף. בחירת המשחקים ותנועת המשתתפים נקבעים ברגישות תוך מתן תשומת לב לרמת העניין במשחק, להפנמה וכמובן לחיזוק המיומנויות הקוגניטיביות.

הקהל שלנו

מיינדקס רואה בהשתלבות בהנחיית קבוצות הגיל השלישי כהגשמת חזון ערכי וחברתי.

תחילת המפגשים ביצירת סביבה נעימה, תומכת ומזמינה. לאחר מכן אנו מתפנים לגעת בחוזקות שהמשחקים מייצרים, למשל:

אינטראקציה חברתית- יש חשיבות רבה לשימור האינטראקציה בגיל מתקדם. "שייכות היא משמעות" והשתתפות בפעילות חברתית מפיגה את תחושת הבדידות, מאתגרת את המוח ומשמרת את איכות החיים לאורך זמן ותורמת לאריכות ימים.

גירוי ושימור מיומנויות קוגניטיביות – תרגול והתמדה במשחקים מועילים לשמור על חדות ואף לשפרה. לשם כך אנו מחזיקים במגוון משחקים המתאימים למיומנויות שונות כגון זיכרון, קשב, ריכוז, התמצאות במרחב ועוד. מספר משחקים אף משלבים בין כמה מיומנויות במקביל.

האינטראקציה החברתית ושימור המיומנויות תורמים להעלאת הערך העצמי וקרנם של המשתתפים בעיני עצמם, העיסוק מפחית לחצים וחרדות וכך המשחקים מסייעים לשימור קו הבריאות המנטלית ותחושת החיוניות.

מספר המשתתפים במשחק משתנה, החל מאתגרים פרטניים, משחקים בזוגות, משחקים רבי משתתפים ומשחקים להשגת יעד משותף תוך תשומת לב לשיתוף חברתי.

משחקי קופסה!

ג'ורג' ברנד שו אמר, "אנחנו לא מפסיקים לשחק כי אנחנו מתבגרים, אנחנו מתבגרים כי אנחנו מפסיקים לשחק" ולמעה בכל מפגש עם בני הגיל השלישי אנו חווים את החוויה מחדש.

במפגשים אלו אנו מקדשים תשומת לב לשיח החברתי המתקיים סביבם, ההנאה ותחושת החיוניות אותה חש כל משתתף מחוויית המשחק.  אנו חושפים את המשתתפים למשחקים בכלי חוקים פשוטים, לא הרחק ממעגל הנוחות ועדין מייצרים משהו חדש, פעילות עם טוויסט שאינה מוכרת ותורמת רבות לחידוש קשרים במוח האנושי.

רוצים גם אתם ? מוזמנים לפנות אלינו

    סל הקניות שלי
    מוצרים שנצפו לאחרונה
    קטגוריות